Únik z reality

13. května 2020 v 19:49 | Naivní blondýna, Míra
Dnes jsem dostala nápad, napsat povídku společně s Mírou. A jelikož i Míra podporuje mé bláznivé nápady, tohle vzniklo... Jestli se povedlo, posuďte sami.
Děkuji Míro 😘

POVÍDKA: "To je blbost ! Začnem znovu..."

Pan Novák a jeho žena Jiřina si užívali nedělní odpoledne u kávy a domácího štrůdlu, když v tom někdo zazvonil...
"Jiřino, běž, prosím tě, otevřít, já jsem jenom v trenýrkách !" řekl pan Novák a zahleděl se do novin.

Paní Jiřina, jako vždy upravená podle posledního módního časopisu, šla otevřít... Za dveřmi stála pohledná žena středního věku. Jiřina jí okamžitě sjela pohledem, načež nezvaná návštěvnice špitla: "Dobrý den, prosím Vás, je doma Kája ?"

"Kájoooo !!! Máš tady tu svou fuchtli ze Strakonic..."
"Počkejte, prosím, v předsíni, manžel je jen v trenýrkách... I když vy ho vlastně znáte i bez nich. Já zapomněla..." uchichtla se paní Nováková a s ledovým klidem městské paničky odcupitala do obýváku.

Věděla o své sokyni už roky, i když jí nikdy nenapadlo, že přijde až k nim domů. Přesto se snažila zachovat klid...
"Je tady Irenka... Uvařím jí kávu a ty se, prosím tě, už konečně obleč !"

Brunátný pan Novák zmizel v ložnici jak pára nad hrncem, aby ve skříni pohledal své švestkově modré hodobóžní svatební kalhoty a paní Nováková mezitím vařila v kuchyni kafe od Žida, co bydlel ve vedlejší ulici a tajně Jiřinu miloval...

"Jsem těhotná !" spustila Irena, sotva se napila kávy. Jiřina neudržela smích...

"Irenko, holubičko, vidíte tady nějaké děti ? Nevidíte, že...! Manžel je totiž od vojny neplodný... Takže... To dítě není jeho. Musela jste si to nebožátko uhnat s někým jiným. A mezi námi, Kája už dávno není v posteli takový kanec jako dřív..." ztišila hlas Jiřina.

Irena se rozplakala... Myslela si, že to vyjde. Kája byl dobrák od kosti a věděla moc dobře, že ji nevyhodí. "Třeba nemohl mít děti jen s Vámi..." řekla tiše, vzlykajíc...

"Drahoušku, asi Vám Kája při vašich postelových dobrodružstvích zapomněl říct, že mám z prvního manželství dvě dospělé děti... Takže problém z mé strany je naprosto vyloučen. Mimochodem můžete se sama přesvědčit..." A přišoupla před zoufalou Irenu rodinné album v tmavě hnědé kůži.

"Co teď ?" říkala si v duchu Irena. Kája jen nevěřícně zíral a pro jistotu mlčel. Samozřejmě, že by si nejraději nechal Irenku i s malou kukačkou, ale co Jiřina ? vrtalo mu hlavou...

Jeho žena však dlouhé rozmýšlení nepotřebovala... "A víte co, děti moje, žijte tady spolu blaze !" prohlásila rázně. "My dva se ještě sejdeme u rozvodového soudu a tobě, holubičko, to moooc přeju. Vzpomeneš si na mě, až budeš prát hromadu stařeckých trenýrek a větrat v ložnici opilecký ozón." pousmála se vítězoslavně Jiřina, sbalila si věci a rozběhla se přes ulici za svým maloobchodníkem židovského původu.

Konec?!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miroslav Skopal Miroslav Skopal | E-mail | 13. května 2020 v 19:56 | Reagovat

Jsi moje bláznivka. Děkuji...😘😘😘

2 Akim Akim | E-mail | 14. května 2020 v 13:14 | Reagovat

Vy byste spolu mohli psát scénáře k televizním seriálům normálně. :-)

3 pribehynaivniblondyny pribehynaivniblondyny | 14. května 2020 v 13:28 | Reagovat

[2]: Dovedu si to představit, něco jak byli Bakaláři. Povídky. Paní Jiřinu by hrála Jiřina Bohdalová,pana Káju Vladimír Dvořák a Irenka by byla Havlovka😀😀😀😉

4 Akim Akim | E-mail | 14. května 2020 v 13:32 | Reagovat

[3]: Přesně tááák. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama